Wydarzenia do rodzin z dziećmi w MHK

zaczarowany-krakow

19 czerwca 2016 o 11: 00 w Cafe Putto (Pałac Krzysztofory) dla najmłodszych będzie czytał Pan Michał Rusinek. Bajką tego dnia będzie Krakowski Rynek dla chłopców i dziewczynek.

Michał Rusinek – były sekretarz noblistki Wisławy Szymborskiej, autor książek dla dzieci i dorosłych, zaprosi Was na niezwykłą przechadzkę po krakowskim Rynku. Będzie to wyjątkowa podróż po Krakowie, jakiego nie znacie.

Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie, to cykl spotkań (raz w miesiącu, niedziela, o godz. 11.00) dla dzieci (w wieku od 4 do 9 lat), podczas których znani krakowianie czytają utwory związane z Krakowem, w tym: legendy, podania, utwory wierszem i prozą. Dla dzieci został przewidziany również mały poczęstunek.

Wianki ilustracja 1

19 czerwca o godz. 12.00 i 15.00 zapraszamy dzieci w wieku 6-9 lat na spotkanie warsztatowe Cuda-wianki, czyli opowieść o tajemnicach nocy świętojańskiej w ramach cyklu Akademia małego odkrywcy.

Noc świętojańska przed nami, zatem z grona licznych zwyczajów i świąt ludowych, jakie towarzyszyły ludziom w dawnych czasach, a które znane są również dzisiaj, wybieramy te związane z początkiem astronomicznego lata. Zatem i my − zgodnie z rytmem czasu − powitajmy najpiękniejszą porę roku i wspólnie z pachnących ziół i kwiatów upleciemy wianki.
Prowadzenie: Olga Jasionek
Miejsce: Pałac Krzysztofory
Wstęp: 5 zł od osoby.

Obowiązuje rezerwacja miejsc: info@mhk.pl lub 12 426 50 60.

0 replies on “Wydarzenia do rodzin z dziećmi w MHK”