Rodzinna sobota w ramach 12. Cracovia Maraton

27 kwietnia, w ramach 12. Cracovia Maraton, odbędą się dwa biegi wpisujące się w kampanie „Kraków stawia na rodzinę” oraz w politykę prorodzinną miasta. Kampanie objął honorowym patronatem Jacek Majchrowski Prezydent Miasta Krakowa.

O godz. 12.00, wystartuje Bieg Rodzinny Radia RMF FM. Uczestnicy pokonają dystans 1 km, po terenie trawiastym Błoń Krakowskich. W biegu mogą bezpłatnie wziąć udział zawodnicy w każdym wieku, aby wystartować należy jedynie zgłosić się i wypełnić formularz w Biurze Zawodów, czynnym w godz. od 8.00-11.00, które będzie się mieścić w oznaczonym namiocie w okolicy startu biegu. Każda drużyna musi składać się z minimum trzech zawodników. W zespole rodzinnym powinno znaleźć się co najmniej jedno dziecko (osoba przed 16 rokiem życia) oraz jeden rodzic. Zawodnicy startują związani ze sobą za pomocą 1 metrowych smyczy zakończonych opaską na nadgarstek. Już za sam udział w biegu można otrzymać upominek od Radia RMF FM, natomiast najlepsza rodzina odjedzie z Błoń na rowerach górsbieg rodzinny, plakatkich, a kolejne cztery z dużymi paczkami prezentów.

Regulamin:
http://www.sport.krakow.pl/artykuly/2575/Regulamin-Biegu-Rodzinnego-RMF-FM

Natomiast o godz. 15.00 rozpocznie się VIII Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego. Poza klasyfikacją open i kategoriami wiekowymi, prowadzona będzie specjalna klasyfikacja rodzin. To propozycja dla tych rodzin, które pragną sprawdzić się w sportowej rywalizacji na dystansie 4,2 km, z profesjonalnym pomiarem czasu. W biegu mogą uczestniczyć zespoły mieszane, minimum czteroosobowe. W składzie każdego zespołu obowiązkowo musi startować przynajmniej: jedno dziecko – osoba, która w dniu 27 kwietnia 2013 roku nie będzie miała jeszcze ukończonych 18 lat oraz jedno z rodziców lub dziadków. Wszyscy członkowie zespołu muszą być ze sobą blisko spokrewnieni. Kapitan zespołu – osoba pełnoletnia podpisuje deklarację o pokrewieństwie członków swojego zespołu. Członkowie zespołu muszą mieć co najmniej jeden taki sam element stroju startowego (koszulka, bluza, czapeczka), identyfikujący rodzinę. Opłata startowa wynosi: 25 złotych od zespołu, bez względu na ilość zawodników wchodzących w jego skład. O klasyfikacji końcowej decyduje suma czterech najlepszych czasów osiągniętych przez zawodników z drużyny. Zwycięży zespół, który uzyska najniższy łączny czas. Przy identycznych czasach o kolejności decyduje wyższe miejsce ostatniego punktującego zawodnika w zespole. Dla klasyfikacji rodzin przewidziane są odrębne nagrody rzeczowe – otrzymają je trzy najlepsze zespoły. Rodzinom tym zostaną również wręczone puchary, a wszyscy, którzy ukończą bieg dostaną pamiątkowe medale. Osoby startujące w klasyfikacji rodzin powinny zgłosić się całą drużyną do stanowiska oznaczonego jako „Klasyfikacja Rodzin”.

Regulamin:
http://www.sport.krakow.pl/artykuly/2503/Regulamin-VIII-Cracovia-Mini-Maraton-im-
Piotra-Gladkiego

Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny i Polityki Społecznej serdecznie zaprasza do rodzinnego spędzenia biegowej soboty!
Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

0 replies on “Rodzinna sobota w ramach 12. Cracovia Maraton”