VII ProTouch Cracovia Interrun – krakowskie święto biegaczy

Już za niecałe 4 tygodnie na krakowskim Rynku Głównym odbędzie się wielkie święto miłośników biegania – ProTouch Cracovia Interrun, impreza organizowana przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa oraz firmę z branży sportowej. To już siódma edycja jednego z największych biegów powszechnych w Polsce, która tym razem odbędzie się 22 czerwca, a nie tak jak miało to miejsce w latach poprzednich w ostatnią niedzielę maja.

Na starcie trzech biegów – dla przedszkolaków (100 m), dzieci i młodzieży (1,1 km) oraz biegu głównego (5 i 10 km) spodziewanych jest ponad 4,5 tys. uczestników. W rywalizacji dzieci i młodzieży szkolnej Organizator przewiduje udział ponad 1700 biegaczy, nie tylko z Krakowa, ale z całego województwa małopolskiego. Dla przedszkolaków przewidziano 500 pakietów.

W biegu głównym rywalizować między sobą będą zarówno amatorzy, jak i zawodowi sportowcy. Organizatorzy przygotowali dla nich dwie trasy o dystansach 5 km i 10 km. Trasa dłuższa tak jak w poprzednim roku posiada atest PZLA. Start i meta każdej z nich będzie umiejscowiona na Rynku Głównym.

Każdy uczestnik biegu Interrun, który dotrze do mety otrzyma pamiątkowy medal i tradycyjnie już, „precel”. Zwycięzcy kategorii open kobiet i mężczyzn otrzymają specjalne medale oraz wartościowe nagrody rzeczowe.

Na szkoły, które zgłoszą najwięcej zawodników, czekają specjalne nagrody w postaci bonów na zakup sprzętu sportowego. Wszyscy uczniowie na mecie otrzymają medale. Warto również zaznaczyć, że pakiety startowe dla uczniów są przekazywane i dostarczane szkołom za darmo, wystarczy aby szkoła zgłosiła swój udział i przyszła na bieg.

Chętni do wzięcia udziału w zawodach muszą się zarejestrować i wykupić pakiet startowy (koszulka techniczna, numer startowy i gadżety). Rejestracja online możliwa jest do 20 czerwca. Rejestracja i więcej informacji na ten temat, jak i o samej imprezie, można znaleźć na stronie www.interrun.pl.

Zdjęcie oraz materiał prasowy dostarczył organizator

0 replies on “VII ProTouch Cracovia Interrun – krakowskie święto biegaczy”