Z życia Szkoły Podstawowej nr 3…

SP3ZMIENIAMY SIĘ DLA WAS

Rok 2014 przyniósł Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Krakowie przy ul. Topolowej 22 duże zmiany. Rozpoczęliśmy remont elewacji zewnętrznej oraz wymianę stolarki okiennej od ulicy. Zabytkowa kamienica, w której znajduje się nasza szkoła, przeszła ogromną metamorfozę. Wymienione okna i pięknie odnowiona fasada zwracają uwagę przechodniów. Wielkimi krokami zbliża się kolejny etap inwestycji – wymiana okien od strony podwórza. Powstał także długo wyczekiwany, piękny i kolorowy plac zabaw oraz boisko sportowe, na które nasi uczniowie czekali z niecierpliwością. Projekt został zrealizowany z programu “Radosna Szkoła”. Plac zabaw wyposażony został w zjeżdżalnie, huśtawki, małpi gaj, bramki i kosze do gry w piłkę. Dzięki zastosowaniu specjalnej nawierzchni jest bezpieczny dla dzieci. Inwestycja ta umożliwi uczniom aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

DZIEJE SIĘ U NAS

A u nas w szkole praca wre. Uczniowie nie tylko pilnie się uczą na lekcjach, ale także aktywnie biorą udział w zajęciach pozalekcyjnych. Są to między innymi: zajęcia komputerowe, sportowe, kółko taneczne i informatyczne. Realizujemy również innowacje pedagogiczne, m.in. „ABC Kuchcika”, „Matematyczny skrzat”, „Zajęcia z elementami integracji sensorycznej”, „W świecie kaligrafii i ortografii” i wiele innych. Uczniowie z oddziału przedszkolnego mogą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach, takich jak np.: „Małe origami”, „Zajęcia teatralno–czytelnicze”, „Spotkanie z bajką”. Dzięki wyposażeniu sal w tablice interaktywne oraz laptopy zajęcia dla dzieci stają się ciekawsze.

Integracja to nasza dewiza, dlatego też we wrześniu cała szkoła uczestniczyła w wycieczce do wioski indiańskiej Arapaho, położonej w przepięknej, malowniczej Dolinie Rezerwatu Potoku Rudno na Paśmie Orlej. Wyjazd ten przyczynił się do wzrostu poczucia jedności wśród uczniów i był świetną okazją do wspólnej zabawy. Uczniowie brali też udział w zajęciach zorganizowanych na Uniwersytecie Ekonomicznym pt.: „Dzieci zmieniają świat na lepsze”. Co roku uczestniczymy również w święcie Uniwersytetu Pedagogicznego. Odwiedziliśmy także Międzynarodowy Port Lotniczy w Balicach, gdzie dzieci poznały podstawowe słowa w języku angielskim, niezbędne podczas podróży samolotem. Zapoznały się też z procedurami obowiązującymi na lotnisku. Wyprawa ta przyniosła im mnóstwo radości.

Dzieciaki z „Trójki” chętnie uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych. Młodsi (z klas 0–III) obejrzeli między innymi przedstawienie w Teatrze Groteska pt. „O Kasi, co gąski zgubiła” oraz przedstawienie Teatru Współczesnego „Jaś i Małgosia”. Ich starsi koledzy z klasy IV byli gośćmi Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia, który zaprezentował w Krakowie przedstawienie oparte na motywach utworu Jana Brzechwy pt. „Akademia Pana Kleksa”. Wszyscy uczniowie klas IV-VI mieli natomiast okazję zobaczyć spektakl z muzyką na żywo pt. „Farfurka królowej Bony”, zrealizowany przez Fundację Pro Musica Bona. Miłość do teatru udzieliła się młodym widzom, a zwłaszcza uczniom klasy III, którzy przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek z okolicznych przedszkoli przedstawienie pt.: „Małpka Tita”. Przedszkolaki z ciekawością obejrzały inscenizację, a potem wspólnie z aktorami wykonały radosny taniec małpek.

Są to tylko niektóre z działań odbywających się w naszej szkole. Więcej dowiedzieć się można na stronie internetowej: www.sp3.krakow.pl oraz na naszym profilu na Facebooku.

Zachęcamy gorąco do zapisów do naszej szkoły, bo przecież:

INTEGRACJA JEST FAJNA!

 

Opracowały: Maria Kuboń, Bogusława Wardęga – Malec, Beata Borkowska

0 replies on “Z życia Szkoły Podstawowej nr 3…”