Dzień Otwarty w Teva 

TevaCzy można wbić gwoździa bananem? Jak wytworzyć prąd z cytryny? Ile nadmuchanych balonów wejdzie do słoika wypełnionego azotem? Odpowiedzi na te i inne pytania mogły znaleźć dzieci podczas Dnia Otwartego, który zorganizowała w czerwcu Teva Operations Poland. 

Podczas naukowego pikniku z Bolkiem i Lolkiem bawiły się zarówno dzieci pracowników firmy Teva, jak i dzieci ze szkoły nr 38, która mieści się w Dzielnicy Grzegórzki. Teva jako dobry sąsiad zaprasza na to wydarzenie co roku dzieci z różnych szkół i przedszkoli z naszej dzielnicy.  W tym roku w pikniku wzięli udział laureaci konkursu plastycznego pt. „Ruch to zdrowie”, który również zorganizowała firma farmaceutyczna.

Dzieci miały okazję nie tylko obserwować liczne eksperymenty naukowe na stanowiskach takich jak laboratorium chemiczne czy mikrobiologiczne, wziąć udział w  konkursach z bajkowymi postaciami Bolka i Lolka, ale także skonstruować prawdziwe roboty.  Nie lada gratką była też możliwość zobaczenia, w jaki sposób powstają leki w krakowskiej fabryce.

IMG_3969 IMG_3984 DSC_9881 DSC_9862 DSC_9846 (Kopiowanie) DSC_9595 (Kopiowanie)

0 replies on “Dzień Otwarty w Teva ”