Konkurs “Patroni naszych ulic” – po raz pierwszy w Dzielnicy II

KonkursKonkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych z terenu Dzielnic I, II i III oraz uczęszczających do placówek kultury zlokalizowanych na terenie tych Dzielnic. W jego ramach uczestnicy będą mogli zaprezentować patrona ze swojej Dzielnicy za pomocą dowolnie wybranej techniki literackiej lub plastycznej. Konkurs ma trwać od 14 września do 16 października 2015 roku.


 

Konkurs przeprowadzamy w dwóch kategoriach wiekowych młodzieży szkolnej z klas 1-3 i klas 4-6.

W przypadku prac literackich prozą premiowane będzie nie tyle przedstawienie samej biografii postaci, co własna ocena danej postaci przez uczestnika konkursu, znaczenie jego zasług dla Krakowa i Polski, a także wzorów zachowania, dziedzictwa, które można wykorzystywać w życiu codziennym i dzisiaj oraz własny stosunek do postaci, jej działalności i osiągnięć. W przypadku prac plastycznych premiowana będzie atrakcyjna i oryginalna forma przedstawienia postaci.
Konkurs przeprowadzany jest równolegle w Dzielnicy I Stare Miasto, Dzielnicy II Grzegórzki oraz Dzielnicy III Prądnik Czerwony. Partnerami projektu są m. in. Śródmiejska Biblioteka Publiczna w Krakowie, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, Młodzieżowy Dom Kultury “Dom Harcerza”, Bractwo Kurkowe, Muzeum Armii Krajowej, firma Skanska Property Poland Sp. z o. o. oraz Towarzystwo Prądnickie.


Nagrody – głównie w postaci książek – ufundowali organizatorzy. Rozwiązanie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród nastąpi 8 listopada 2015 roku.

 

Zapraszamy do udziału!

REGULAMIN KONKURSU >>

ZAŁĄCZNIK DO REGULAMINU >>

0 replies on “Konkurs “Patroni naszych ulic” – po raz pierwszy w Dzielnicy II”