Wolontariat podczas Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

ŚDMJuż za pół roku w naszym mieście odbędzie się kolejna edycja Światowych dni Młodzieży zainicjowanych przez Jana Pawła II trzydzieści lat temu.

Między 26 a 31 lipca 2016 roku setki tysięcy młodych ludzi z całego świata spotka się w Krakowie, aby pełnią młodzieńczego entuzjazmu wspólnie świadczyć o obecności Jezusa w ich codziennym życiu. To wieloaspektowe wydarzenie, ważne jest nie tylko ze względu na swój religijny charakter, ale również na kulturowo – społeczną specyfikę. Będzie to ogromna szansa dla rozwoju polskiego kościoła oraz dla budowania więzi w społecznościach lokalnych.

Najwspanialszą wizytówką Światowych Dni Młodzieży będą Wolontariusze! Już teraz na terenie Krakowa trwają przygotowania do ŚDM Wolontariuszy Długoterminowych. Inną kategorią wolontariuszy są  Wolontariusze Krótkoterminowi, ich praca przypada na ostatnie dwa tygodnie lipca i początek sierpnia 2016. Od 18 lipca do 1 sierpnia w Krakowie przy organizacji ŚDM posługiwać będzie ponad 20 tysięcy Wolontariuszy. Będą to członkowie Parafialnych Komitetów Organizacyjnych oraz Wolontariusze zaangażowani w Wydarzenia Centralne – z Krakowa, Archidiecezji, wszystkich diecezji w Polsce, a nawet ok. 3 tysięcy Wolontariuszy ze świata. Będą pomagać pielgrzymom na dworcach i lotnisku, służyć informacją, pomagać przy zakwaterowaniu, liturgii i katechezach czy w służbie porządkowej i medycznej. A w nagrodę, na zakończenie ŚDM, 31 lipca po Mszy Rozesłania wezmą udział w spotkaniu z Papieżem Franciszkiem!

Zachęcamy do rejestracji na wolontariat krótkoterminowy w systemie online na oficjalnej stronie ŚDM www.krakow2016.com i dołączenie do grona Wolontariuszy ŚDM Kraków 2016!

Tekst: Kamila Skupień
Departament Wolontariatu
Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016

0 replies on “Wolontariat podczas Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016”