[AKTYWNA PRZESTRZEŃ W DZIELNICY] Wigilia dla seniorów

Wigilia seniorów15 grudnia, z inicjatywy Małgorzaty Ciemięgi i Macieja Hankusa, radnych biorących udział w „Programie dla radnych”, świątecznie spotkało się 10 grup zrzeszających seniorów w Dzielnicy II. Zaproszony na tę okazję został senator Jerzy Fedorowicz oraz Komendant Komisariatu Policji II w Krakowie Tomasz Drożdżak. Gościnnie przybyła także Anna Gapys, radna Dzielnicy I. Spotkanie było uroczyste, z zastawionym smakołykami stołem i kolędowaniem. Organizatorzy zorganizowali warsztaty, z których wypłynęło wiele pomysłów i oczekiwań na następne spotkania dla seniorów. Nie zabrakło również rozmów o kolejnych planach i inicjatywach dzielnicowych, w które włączą się przedstawiciele poszczególnych grup.

Po spotkaniu radni mają wieeeelkie kartki zapisane konkretnymi pomysłami. Teraz czas na podsumowanie i zaplanowanie kolejnych działań. Współpraca zapowiada się obiecująco.

Piękne zaproszenia, zgodnie z zapowiedzią na poprzednim spotkaniu, przygotowali seniorzy z Miejskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 2 przy ul. Gurgacza. Kolędowane z muzyką na żywo zorganizowała Pani Maria Kowalczyk. Organizatorzy otrzymali ręcznie zrobione bombki na choinkę od seniorów ze Stowarzyszenia “Seniorzy Razem”.

Wyzwanie było niemałe, bo uczestników było blisko 40. Trzeba podkreślić zaangażowanie i spontaniczną pomoc organizacyjną radnych z Dzielnicy II. O to, żeby niczego nikomu nie brakowało zadbali: Beata Dzieszyńska, Magdalena Maliszewska, Tomasz Makowski, Łukasz Pietryka, Paweł Stachowiec, Marcin Jaworski. Nieocenione było wsparcie Małgosi Koprowskiej, współpracującej z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych.

 

Spotkanie realizowane było dzięki wsparciu projektu „Aktywna przestrzeń w dzielnicy”, finansowanego z Programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

 

Anna Pasieka

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych

Foto: Marian Krzewiński

0 replies on “[AKTYWNA PRZESTRZEŃ W DZIELNICY] Wigilia dla seniorów”