Projekt “Dzielnica II – znana i nieznana”

Dzielnica IIRada Dzielnicy II Grzegórzki ma zaszczyt uczestniczyć w projekcie “Dzielnica II – znana i nieznana”. Dlatego zachęcamy wszystkich do dzielenia się z nami ciekawostkami historycznymi, wspomnieniami, zdjęciami, eksponatami związanymi z naszą dzielnicą. Organizatorzy przewidują bardzo ciekawe atrakcje dla uczestników:)

Serdecznie zapraszamy!

 

“Witajcie!

Warto wspomnieć, że nasz projekt rozpoczął się szeregiem wykładów na tematy społeczne, marketingowe i artystyczne, tak więc jesteśmy dobrze przygotowani do działania!

A całym sprawcą tego zamieszania jest Fundacja ‪#‎Wyspart‬, na której stronie facebookowej znajdziecie inne ich przedsięwzięcia i pozostałe zdjęcia z wykładów.

(…) chcielibyśmy się przedstawić i powiedzieć słowem wstępu o naszym projekcie.

Jest nas dwójka: Kasia i Krzysiek, studenci, mieszkający w Krakowie. Jedno z nas jest rodowitym mieszkańcem Dzielnicy II. Nie studiujemy żadnych kierunków filmowych, jednak pasja historyczna i dobyte już doświadczenie w tworzeniu krótkich filmów, skłoniły nas do podjęcia się dosyć oryginalnego projektu. Nie sztuką jest przesiedzieć w bibliotekach, czy internecie od rana do wieczora, a potem streścić zdobytą wiedzę w godzinnym filmie. Chcielibyśmy, aby wyglądało to trochę inaczej: poprosimy Was, abyście opowiedzieli nam, jakie macie wspomnienia dotyczące naszej dzielnicy. Wszelkie stare zdjęcia, pocztówki, filmy z Waszej biblioteczki, opatrzone Waszymi wspomnieniami, stanowić będą trzon naszego filmu. Następnie zaprosimy Was na piknik, na którym wspólnie zobaczymy, co powstało z tego projektu. Dlatego też będziemy Was prosić o kontakt z ludźmi, który wiele widzieli, mają wiedzę i są świadkami historii naszej lokalnej społeczności. A może Wy macie jakieś pamiątki z dawnych lat? Zapraszamy do kontaktu z nami!”

 

Zapraszamy do śledzenia projektu: ww.facebook.com/grzegorzki.film

0 replies on “Projekt “Dzielnica II – znana i nieznana””