Drużyna siatkarek z XXIV LO mistrzyniami Małopolski

W czwartek, 7 kwietnia 2016r., reprezentantki XXIV LO wzięły udział w Finale Wojewódzkim Małopolskiej Licealiady Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt, który miał miejsce w Tarnowie. Zawodniczki pod wodzą trenera Łukasza Bilskiego w pięknym stylu zdobyły mistrzostwo Małopolski.
To kolejne zwycięstwo i puchar wywalczony przez dziewczęta w ostatnim czasie. Przypominamy, że miesiąc temu zdobyły mistrzostwo Krakowa, a wcześniej wygrały Turniej Świat(ł)a organizowany w ramach XV Festiwalu Nauki w Krakowie oraz Turniej o Puchar Dzielnicy II i Dyrektora XXIV LO. Nieprzerwane pasmo sukcesów siatkarki zawdzięczają ciężkiej pracy na szkolnych i klubowych boiskach, jak również intensywnym przygotowaniom u trenera Bilskiego. „Jestem dobrej myśli” – mówi trener zwycięskiej drużyny – „Dziewczęta są utalentowane, pracowite i głodne sukcesów. Następny krok to zbliżające się mistrzostwa Polski”.
Warto zwrócić uwagę, że trzon zespołu stanowią tegoroczne maturzystki, dzielące czas pomiędzy intensywne treningi i przygotowania do egzaminu dojrzałości. Trzy lata wspólnej nauki i pracy na boisku przynoszą teraz oczekiwane efekty. Szkoła może pochwalić się takimi sukcesami dzięki nowoczesnej infrastrukturze sportowej i nieustannemu dokształcaniu się kadry trenerskiej – od kilku lat placówka jest gospodarzem regionalnych konferencji metodycznych związanych z pracą z młodymi siatkarzami.
Wierzymy, że sukcesy drużyn siatkarskich XXIV LO będą coraz częstsze i coraz bardziej spektakularne, zwłaszcza że nabór do klas sportowych nadal trwa i cieszy się dużym zainteresowaniem w obrębie całego województwa. Szkoła zdołała wyrobić sobie dobrą markę na rynku edukacyjnym, a efekty pracy młodzieży i trenerów są bardzo satysfakcjonujące. Gratulujemy dziewczętom ich wielkiego sukcesu i trzymamy kciuki za wygraną w rozgrywkach ogólnopolskich.

DSC_0656

DSC_0960

DSC_1046

DSC_1063

DSC_1069

DSC00902

DSC00932

DSC00947

DSC00954

0 replies on “Drużyna siatkarek z XXIV LO mistrzyniami Małopolski”