Zbiórka artykułów piśmienniczych i zabawek dla małych pacjentów ze Szpitala w Prokociumiu

15 kwietnia zakończyła się w ZSO nr 11 wielka zbiórka artykułów piśmienniczych i zabawek dla małych pacjentów z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Już trzeci rok z rządu samorząd szkoły pod wodzą przewodniczącego Łukasza Puły prowadzi tę szlachetną akcję z myślą o zapewnieniu materiałów do nauki i zabawy chorym dzieciom. Pierwsze zbiórki prowadzone były tylko na terenie szkoły, ale w tym roku zadecydowano, by prosić o pomoc wszystkich mieszkańców miasta. Zainteresowanie akcją przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. W pomoc włączyli się między innymi Pan Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką, Pani Premier Beata Szydło, Pani Małgorzata Kożuchowska. Zbiórkę wsparły szkoły, instytucje, przedszkola, parafie, osoby prywatne i firmy. Dary spłynęły także spoza Krakowa – ze Skawiny, Wieliczki, Chrzanowa, a nawet Katowic. Dzięki życzliwości i zaangażowaniu wielu ludzi o wielkich sercach przekazano małym pacjentom artykuły piśmiennicze, książki, gry edukacyjne, puzzle, kolorowanki, układanki itp. , które służyć mają do wyposażenia 14 sal lekcyjnych na terenie całego szpitala i zapewnieniu dzieciom możliwości nauki i zabawy.
– Dziękujemy szczególnie krakowskim mediom i Radzie Dzielnicy II za pomoc w nagłośnieniu akcji, a także wszystkim darczyńcom – razem naprawdę możemy zrobić bardzo dużo! – mówią organizatorzy zbiórki.
Uczniowie ZSO nr 11 przez cały rok szkolny aktywnie uczestniczą w rozmaitych wolontariatach – projekt “Miej wyobraźnię miłosierdzia”, Paczka dla Zwierzaka, Góra Grosza, WOŚP, Fundacja “Dzieło Nowego Tysiąclecia”, Szlachetna Paczka, Bank Żywności. Młodzież uczy się w ten sposób odpowiedzialności, współczucia, solidarności i wrązliwości na drugiego człowieka.

0 replies on “Zbiórka artykułów piśmienniczych i zabawek dla małych pacjentów ze Szpitala w Prokociumiu”