II etap konsultacji „Kierunków rozwoju i zarządzania terenami zieleni w Krakowie na lata 2017-2030”

indeks

14 czerwca 2016 r. rozpocznie się drugi etap organizowanych przez Wydział Kształtowania Środowiska i Miejskie Centrum Dialogu konsultacji społecznych dokumentu pn.: „Kierunki rozwoju i zarządzania terenami zieleni w Krakowie na lata 2017-2030”.

W pierwszym etapie konsultacji, który odbył się na przełomie 2015 i 2016 roku, przeprowadzone zostało 15 spotkań z mieszkańcami wszystkich dzielnic, podczas których zbierane były zgłaszane przez krakowian wnioski, uwagi i pomysły odnośnie rozwoju terenów zieleni. Spotkania miały formę otwartą, warsztatową, a każdy z uczestników mógł przedstawić swoje postulaty i zaznaczyć je na mapach. Na koniec każdego ze spotkań odbywało się głosowanie, mające na celu wybór zagadnień najistotniejszych dla danej dzielnicy. Następnie, zebrane postulaty zostały przeanalizowane i te, które były możliwe do realizacji, zostały włączone do opracowywanej koncepcji. Większość zgłaszanych w I etapie konsultacji postulatów została przyjęta.

W II etapie konsultacji mieszkańcy mogą zapoznać się z roboczą wersją koncepcji i sposobem rozpatrzenia postulatów. W ramach II etapu konsultacji zostanie zorganizowane 5 spotkań informacyjno-dyskusyjnych, które odbędą się w czterech starych dzielnicach Krakowa (Śródmieście, Krowodrza, Nowa Huta, Podgórze), z podziałem Podgórza na dwie części ze względu na rozległość obszaru. Taki podział konsultacji ma na celu kompleksowe przedstawienie proponowanego systemu terenów zieleni w szerszym kontekście, niż tylko najbliższego otoczenia miejsc zamieszkania. W pierwszej części każdego ze spotkań zostanie zaprezentowana robocza wersja koncepcji, zaś w drugiej odbędzie się dyskusja na forum ogólnym nad przedstawionymi propozycjami.

Harmonogram spotkań

Dawna dzielnica Śródmieście (Dz. I Stare Miasto, Dz. II Grzegórzki, Dz. III Prądnik Czerwony)

Termin: 14 czerwca (wtorek), godz. 17.30

Miejsce: Miejskie Centrum Dialogu, ul. Bracka 10

Dawna dzielnica Nowa Huta (Dz. XIV Czyżyny, Dz. XV Mistrzejowice, Dz. XVI Bieńczyce, Dz. XVII Wzgórza Krzesławickie, Dz. XVIII Nowa Huta)

Termin: 17 czerwca (piątek), godz. 17.30

Miejsce: Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Dawna dzielnica Podgórze cz. I (Dz. XIII Podgórze, Dz. XI Podgórze Duchackie, Dz. XII Bieżanów-Prokocim)

Termin: 20 czerwca (poniedziałek), godz. 17.30

Miejsce: Kinoteatr “Wrzos”, ul. Zamoyskiego 50

Dawna dzielnica Podgórze cz. II (Dz. VIII Dębniki, Dz. IX Łagiewniki – Borek Fałęcki, i Dz. X Swoszowice)

Termin: 23 czerwca (czwartek), godz. 18.30.

Miejsce: Kinoteatr “Wrzos”, ul. Jana Zamoyskiego 50

Dawna dzielnica Krowodrza (Dz. IV Prądnik Biały, Dz. V Krowodrza, Dz. VI Bronowice, Dz.VII Zwierzyniec)

Termin: 27 czerwca (poniedziałek), godz. 17.30

Miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 1, al. Kijowska 3

Zainteresowani mieszkańcy mogą – podobnie jak podczas I etapu – zgłaszać swoje postulaty także w formie mailowej na adres: miastowzieleni@um.krakow.pl oraz pisemnie do Wydziału Kształtowania Środowiska UMK, Os. Zgody 2, 31-949 Kraków w nieprzekraczalnym terminie do 15 lipca 2016 r.

Drugi etap konsultacji potrwa do 15 lipca 2016 r. W lipcu i sierpniu ma zostać przygotowana końcowa wersja dokumentu.

Więcej informacji:
Zobacz:

Roboczą wersję koncepcji „Kierunków rozwoju i zarządzania terenami zieleni w Krakowie na lata 2017-2030”.

Informacje na temat I etapu konsultacji „Kierunków rozwoju i zarządzania terenami zieleni w Krakowie na lata 2017-2030”.

 

 

0 replies on “II etap konsultacji „Kierunków rozwoju i zarządzania terenami zieleni w Krakowie na lata 2017-2030””