Ostry Dyżur Literacki w krakowskich księgarniach

f_g_1_12

Wielkie święto książki dla najmłodszych – Festiwal Literatury dla Dzieci dobiegł już końca, ale nie oznacza to, że Fundacja Czas Dzieci zostawia młodych czytelników samym sobie na następny rok.

Już od najbliższego weekendu na dzieci i rodziców w Krakowie będą czekać lekarze festiwalowego Ostrego Dyżuru Literackiego, którzy udowodnią, że czytanie może być najlepszym lekarstwem na nudę, a na nie czytanie jest tylko jedno lekarstwo – ciekawa książka.

 

Ostry Dyżur Literacki to akcja promująca czytelnictwo w zaskakującej happeningowej formie utrzymującej balans pomiędzy zabawą a autorytetem eksperta. Skierowana jest przede wszystkim do dzieci do 12 r. ż. i ich rodziców. W scenografii i konwencji gabinetu lekarskiego specjaliści literatury dla dzieci rekomendują wartościowe książki indywidualnie dobrane do wieku i preferencji oraz dotychczasowych doświadczeń czytelniczych ze szczególnym uwzględnieniem wartościowych nowości.

 

Tytuły książek i ich dawkowanie przepisywane są na receptach. Akcja ma za zadanie uzdrowić tych, którym wydaje się, że czytanie jest nudne i zarekomendować kolejne wartościowe tytuły dzieciom, które od książek nie stronią.

 

Tym razem Ostry Dyżur Literacki na dłużej zagrzeje miejsce w Krakowie. Odwiedzi wybrane księgarnie, przypominając, że te to nie tylko magazyn towaru, ale i miejsce spotkań, rozmów i działań wokół książki właśnie.

 

Już w najbliższą sobotę (18 czerwca) zapraszamy do księgarni De Revolutionibus Books & Cafe (ul. Bracka 14), w godzinach 12:00 – 15:00, a następnie w sobotę 25 czerwca do Księgarni pod Globusem (ul. Długa 1), w godzinach 11:00 – 14:00 i w niedzielę 26 czerwca do Bony – Księgarnia & Kawiarnia (ul. Kanoniczna 11), w godzinach 12:00 – 15:00.

 

Więcej informacji na stronie: http://ostrydyzur.czasdzieci.pl/.
Wstęp wolny! Zapraszamy!

0 replies on “Ostry Dyżur Literacki w krakowskich księgarniach”