Gra miejska „Anatomia szopki”

krakowskie-szopki-2

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza młodzież, dorosłych i rodziny z dziećmi na bezpłatne warsztaty budowania tradycyjnej szopki krakowskiej.

W czasie gry poznacie miejsca, w których rodziła się tradycja szopkarstwa, obiekty, które inspirują szopkarzy podczas projektowania ich małych arcydzieł, a wreszcie sami będziecie mogli sprawdzić swoje siły, umiejętności i wyobraźnię w tworzeniu szopki – a wszystko to pod okiem prawdziwych szopkarzy.

Podczas gry przewidziane są dwie trasy – podstawowa i zaawansowana. Pierwsza zalecana jest dla uczniów, druga dla studentów i rodzin z dziećmi, którzy nie boją się wyzwań. W zabawie biorą udział zespoły złożone z od 4 do 10 osób. W przypadku, gdy ktoś zgłosi się indywidualnie będzie miał możliwość dołączenia do dowolnej grupy na wybranej trasie. Spotykamy się 19 listopada o godz. 10:00 na dziedzińcu Pałacu Krzysztofory.

Na najlepsze zespoły czekają atrakcyjne nagrody!

Zgłoszenia do 6 listopada: Centrum Obsługi Zwiedzających, info@mhk.pl lub 12 426 50 60

Więcej informacji i regulamin gry na stronie:

http://www.mhk.pl/aktualnosci/anatomia-szopki-gra-miejska

Szopka dla każdego. Warsztaty tradycyjnej szopki krakowskiej – most między pokoleniami projekt dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

0 replies on “Gra miejska „Anatomia szopki””