Spacery historyczne po Krakowie

3Zakończyliśmy tegoroczny cykl spacerów po Krakowie organizowanych prze Radę Dzielnicy II Grzegórzki. W październiku i listopadzie odbyły się trzy ostatnie. Poznaliśmy historię krakowskiego getta, a w Starej Synagodze uczestnicy mogli zapoznać się ze zwyczajami i życiem codziennym społeczności żydowskiej. Obydwa te wydarzenia prowadziła pani Anna Jodłowiec-Dziedzic. Trzecim wydarzeniem był spacer po Salwatorze, na który była największa frekwencja – zebrało się nas ponad sześćdziesiąt osób! Z panią przewodnik – Anną Stalmach zwiedziliśmy trzy kościoły oraz Cmentarz Salwatorski, na którym pochowanych jest wielu wybitnych Polaków. Uczestnicy zobaczyli Salwator jakiego nie znali. Po wędrówce otrzymaliśmy wiele pozytywnych komentarzy na temat samego projektu, jak i również za możliwość wysłuchania interesujących opowieści przez panią przewodnik Annę Stalmach.
W imieniu zadowolonych uczestników składamy podziękowania za profesjonalizm oraz zaangażowanie naszym przewodnikom, a Młodzieżowemu Domu Kultury „Dom Harcerza” z ul. Lotniczej 1 za pomoc w organizacji i promocji projektu.

Celem każdego ze spacerów jest zachęcenie uczestników do samodzielnego odkrywania miejsc i historii związanych z dziedzictwem kulturowym Krakowa.

Zapraszamy na kolejne spacery.

 

Paweł Stachowiec
Przewodniczący Komisji Sportu i Rekreacji

 

1 2

 

 

 

 

 

Foto: Beata Dzieszyńska

Więcej zdjęć zobaczą państwo Facebook’u, na profilu Rady Dzielnicy II Grzegórzki, klikając na link: https://www.facebook.com/RadaDzielnicyGrzegorzki/photos/?tab=album&album_id=1064983116952646

 

0 replies on “Spacery historyczne po Krakowie”