X Przegląd Choreograficzny Tańcem Opowiadam

Zgody - Tańcem opowiadam

Pasja, taniec, ruch, choreografia. Godziny ćwiczeń i doskonalenia swoich umiejętności. To codzienność tych, dla których taniec stał się sposobem na wyrażenie siebie. Dla wszystkich młodych pasjonatów tańca ważna jest także możliwość prezentacji swoich dokonań. Okazję taką stwarza już od 10 lat Klub Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, organizując Przegląd choreograficzny dla dzieci i młodzieży Tańcem opowiadam. Tegoroczna, 10. już edycja, odbędzie się w sobotę 22 kwietnia o godz. 17.00 w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1).

Organizatorzy Przeglądu włączając się w obchody Międzynarodowego Dnia Tańca zapraszają dzieci i młodzież w wieku od 7 do 16 lat, z ośrodków kultury, szkół podstawowych i gimnazjów oraz szkół tanecznych do prezentacji swoich układów choreograficznych. Udział w Przeglądzie jest okazją do promocji własnej twórczości choreograficznej i tanecznej oraz zdobycia nowych doświadczeń artystycznych, dzięki możliwości prezentacji swoich umiejętności przed szerszą publicznością. Udział w tego typu wydarzeniu wymusza na dziecku przełamanie wstydu i niepewności, mobilizuje do regularnej pracy nad układem i nad swoim ciałem. Jednocześnie forma przeglądu niweluje stres związany z rywalizacją i oceną. Pomysłodawcą imprezy jest pani Barbara Gatty-Kostyal – pedagog, choreograf baletu. Jak zauważa, ważnym celem Przeglądu jest sprowokowanie myśli twórczej u dziecka. To także sposobność do wymiany doświadczeń i integracji z osobami o podobnych zainteresowaniach.

Udział w Przeglądzie jest bezpłatny. Każdy może zgłosić maksymalnie dwa układy choreograficzne. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie, który wraz z kartą zgłoszenia można pobrać ze strony www.krakownh.pl lub odebrać osobiście w Klubie (os. Zgody 1) od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00. Dodatkowe informacje można również uzyskać telefonicznie (12 644 24 32 wew. 28). Zgłoszenia przyjmowane są do 19 kwietnia. Uczestnicy Przeglądu zaproszeni są także do wykonania dowolną techniką prac plastycznych pt. Czym jest dla mnie taniec i choreografia, które będą prezentowane na wystawie towarzyszącej imprezie.

Dla widzów wstęp również jest bezpłatny. Organizatorzy zachęcają do licznego udziału w prezentacjach uczestników. Obecność i oklaski są dla dzieci i młodzieży najlepszym wynagrodzeniem za ich ciężką pracę, choć oczywiście nie zabraknie dyplomów i drobnych upominków dla wszystkich prezentujących się na scenie.

 

Kontakt:

Klub Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

  1. Zgody 1, tel. 12 644 24 32, zgody@krakownh.pl
0 replies on “X Przegląd Choreograficzny Tańcem Opowiadam”