Zawodowo aktywni z wiosną

plakat_30plus

 

Płatne staże, stypendia, specjalistyczne szkolenia, warsztaty i znacznie więcej! Stowarzyszenie WIOSNA, wychodząc naprzeciw potrzebom osób poszukujących pracy, prowadzi nowe projekty aktywizacji zawodowej: AKTYWNI, POTRZEBNI, KOMPETENTNI 30+ i WIOSENNA AKADEMIA MOŻLIWOŚCI. Dlatego jeśli chcesz zdobyć nowe doświadczenie zawodowe i znaleźć wymarzoną pracę, sprawdź, co Ci oferują!

 

‒ Trzy operacje, kilkanaście szpitali, setki kilometrów. Tak wyglądało moje życie – wspomina 47-letni Krzysztof, od zawsze silny mężczyzna – wychowany na wsi, stolarz, prawdziwy fachowiec. Jednak 4 lata temu okazało się, że pod twardą fasadą skrywa się chore serce. Przeszedł ostry zawał, w wyniku którego ujawniła się poważna, nieuleczalna wada. Jak opowiadają bliscy, po wypadku Krzysztof wpadł w depresję, przestał wychodzić z domu, obsesyjnie bał się, że coś mu się stanie. Nic nie potrafiło przykuć jego uwagi; nie miał nawet ochoty na zabawę ze swoimi dziećmi. ‒ Ktoś musiał mnie wyrwać z tego stanu. Na szczęście pewnego dnia trafiłem na stronę WIOSNY i na projekt dla osób szukających pracy. Czasami wystarczy jeden dzień, przypadek, jedna szybka decyzja i odrobina odwagi ‒ dodaje Krzysztof. Dla osób niepełnosprawnych, takich jak on, udział w projektach aktywizacji zawodowej to nie tylko realna szansa na znalezienie pracy, ale też walka ze swoimi słabościami i możliwość przekraczania własnych barier.

 

SZANSA NA PRAWDZIWĄ ZMIANĘ

Formy wsparcia przygotowane dla uczestników projektów AKTYWNI, POTRZEBNI, KOMPETENTNI 30+ oraz WIOSENNA AKADEMIA MOŻLIWOŚCI zostały dopasowane do ich potrzeb, po prostu skrojone na miarę. Każdy uczestnik jednego z projektów weźmie udział w spotkaniach ze specjalistami i asystentami w zakresie rozwoju osobistego i zawodowego, otrzyma indywidualny plan ścieżki zawodowej, skorzysta z cyklu warsztatów oraz szkoleń rozwojowych i specjalistycznych, a co najważniejsze ponad połowa podopiecznych odbędzie płatny staż zawodowy z perspektywą zatrudnienia.

 

DLA KOGO?

Projekty AKTYWNI, POTRZEBNI, KOMPETENTNI 30+ i WIOSENNA AKADEMIA MOŻLIWOŚCI skierowane są do mieszkańców Małopolski, którzy obecnie nie pracują i nie uczą się w trybie dziennym oraz posiadają ważne orzeczenie o niepełnosprawności. W pierwszym projekcie organizatorzy czekają na osoby powyżej 30. roku życia, natomiast do WIOSENNEJ AKADEMII MOŻLIWOŚCI zapraszają osoby młodsze, w wieku 18-29 lat.

 

KTO ZA TYM STOI?

Inicjatorem projektu jest Stowarzyszenie WIOSNA – lider wśród organizacji pozarządowych, organizator ogólnopolskich programów społecznych, takich jak SZLACHETNA PACZKA czy AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI. Do tej pory WIOSNA zrealizowała trzy duże projekty aktywizacji zawodowej, w których pomogła osobom wchodzącym lub powracającym na rynek pracy przełamać bariery długotrwałego bezrobocia, niepełnosprawności czy wieku. Co więcej projekt WIOSENNA AKADEMIA MOŻLIWOŚCI wspierany jest przez pływaka, który niejednokrotnie reprezentował Polskę na Igrzyskach Paraolimpijskich, został mistrzem świata osób niewidomych w pływaniu Antalyi w 2011 (na: 50, 100 i 200 metrów stylem klasycznym), a w swej kolekcji posiada również kilka krążków z Mistrzostw Europy, czyli Marcina Ryszkę. Pan Marcin mówi o sobie, że idzie przez życie nie widząc przeszkód i do tego samego zachęca przyszłych uczestników projektów rynku pracy.

 

NIE PRZEGAP!

Jeżeli właśnie odkryłeś w sobie impuls do zmiany i potrzebujesz wsparcia w znalezieniu nowej pracy, zgłoś się do Stowarzyszenia WIOSNA! Obecnie w obu projektach trwa rekrutacja, dlatego organizatorzy zachęcają do przesyłania zgłoszeń, które razem ze szczegółowymi informacjami można znaleźć na stronie: www.rynekpracy.wiosna.org.pl Jeżeli masz jakiekolwiek pytania związane z projektami, zadzwoń lub napisz:

 

WIOSENNA AKADEMIA MOŻLIWOŚCI

tel. 783 430 102, 785

e-mail: akademiamozliwosci@wiosna.org.pl

 

AKTYWNI, POTRZEBNI, KOMPETENTNI 30+

tel. 783 430 075, 785 988 400.

e-mail: aktywni30plus@wiosna.org.pl

0 replies on “Zawodowo aktywni z wiosną”