Naucz się bezpiecznie jeździć na rowerze

unnamed
Wszystkich, którzy chcą się nauczyć, jak bezpiecznie i przyjemnie podróżować na rowerze w Krakowie, zapraszamy na edukacyjną wycieczkę rowerową. Pierwsza – z planowanych cyklicznych wycieczek – odbędzie się dziś w niedzielę, 10 września o godz. 10.00. Jej uczestnicy wyruszą z pl. Wszystkich Świętych, sprzed budynku Magistratu.

Wycieczka będzie trwać ok. dwóch godzin, a poprowadzą ją świetnie przygotowani członkowie Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów. W ostatnich latach w Krakowie powstało wiele rozwiązań ułatwiających sprawne i bezpieczne przemieszczanie się rowerzystów po mieście: kontrapasy, śluzy rowerowe, pasy filtrujące, pasy dla rowerów, strefy uspokojonego ruchu. Jeśli nie wiesz, gdzie możesz spotkać takie rozwiązania i jak należy z nich korzystać, ta wycieczka jest stworzona dla Ciebie! Ponadto możesz też usystematyzować wiedzę, m.in. na temat przepisów ruchu drogowego dotyczących rowerzystów, w tym zasad ruchu w ruchu ogólnym, kwestii pierwszeństwa w obrębie przejazdu dla rowerów, na ciągach pieszo-rowerowych i skrzyżowaniach równorzędnych, zasad ruchu wokół i po Rynku Głównym oraz jazdy po ulicach z torowiskiem.

Liczba miejsc na wycieczkę jest ze względów organizacyjnych limitowana, a o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia można nadsyłać na adres mailowy: joanna.majdecka@um.krakow.pl lub dzwoniąc na numer telefonu: 12 616 87 70 (od poniedziałku do piątku w godz. 7.30–15.30). Zgłoszenia przyjmowane są do 8 września do godz. 10.00.

W wycieczce mogą uczestniczyć także osoby niezarejestrowane – pod warunkiem dostępności miejsc. Wycieczka organizowana jest przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa. Rejestracja i udział w wycieczce oznaczają akceptację regulaminu wycieczki. O kolejnych wyprawach będziemy informować.

0 replies on “Naucz się bezpiecznie jeździć na rowerze”