Niedziela najlepsza na dwóch kółkach

Chcielibyście w łatwy sposób zapewnić sobie codzienną dawkę ruchu i jednocześnie sprawnie, szybko i przyjemnie przemieszczać się po Krakowie? Jest na to doskonała recepta – rower! Wszyscy, a zwłaszcza ci, którzy czują się niepewnie korzystając z takiej formy transportu i chcieliby to zmienić mogą się zapisać na edukacyjną wycieczkę rowerową, która odbędzie się 22 października – start o godz. 11 spod budynku Magistratu na pl. Wszystkich Świętych.

4

Wycieczka będzie trwać około dwóch godzin i poprowadzą ją, jak zawsze profesjonalnie przygotowani, członkowie Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów.

W ostatnich latach w Krakowie powstało wiele rozwiązań mających ułatwić sprawne i bezpieczne przemieszczanie się rowerzystów po mieście, takich jak: kontrapasy, śluzy rowerowe, pasy filtrujące, pasy dla rowerów, strefy uspokojonego ruchu. Edukacyjna wycieczka rowerowa jest dla osób, które chcą się nauczyć jak bezpiecznie korzystać z nowych rozwiązań. Jest to okazja, aby usystematyzować wiedzę m.in. na temat: przepisów ruchu drogowego dotyczących rowerzystów, w tym zasad ruchu w ruchu ogólnym, kwestii pierwszeństwa w obrębie przejazdu dla rowerów, na ciągach pieszo – rowerowych i skrzyżowaniach równorzędnych, zasad ruchu wokół i po Rynku Głównym oraz jazdy po ulicach z torowiskiem itd.

Na wycieczkę trzeba się pojawić z własnym rowerem lub rowerem z wypożyczalni.

Ilość miejsc na wycieczkę jest ze względów organizacyjnych limitowana, a o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia można nadsyłać na adres mailowy: joanna.majdecka@um.krakow.pl lub dzwoniąc na numer telefonu 12  616 87 70 (od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30). Potwierdzeniem zgłoszenia jest informacja zwrotna. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 października do godz. 14.00.

W wycieczce mogą uczestniczyć także osoby niezarejestrowane na nią wcześniej pod warunkiem dostępności miejsc.

Wycieczka organizowana jest przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa.

0 replies on “Niedziela najlepsza na dwóch kółkach”