Nowa Huta. Dlaczego Nie?!

  1. Nowa Huta. Dlaczego Nie?!

NHDN_55_druk_plakat

WITAJCIE WAKACJE!

 Tegoroczne wakacje rozpoczną się w Nowej Hucie mocnym muzycznym akcentem – koncertem plenerowym z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!, w którym udział wezmą: laureaci Konkursu Piosenki Żonkilowy Song, Krakowska Orkiestra Staromiejska oraz zespół TREBUNIE TUTKI. Koncert odbędzie się na scenie plenerowej na Plantach Bieńczyckich (os. Kazimierzowskie) w dniu zakończenia roku szkolnego – 22 czerwca 2018 r. Początek o godz. 18.00.

Program koncertu, z uwagi na wykonawców, będzie bardzo zróżnicowany. Nie zabraknie piosenek pełnych nadziei, które zaprezentują młodzi wykonawcy – laureaci Konkursu Piosenki Żonkilowy Song, który odbył się w ramach Pól Nadziei 2018 – akcji charytatywnej organizowanej przez Hospicjum im św. Łazarza, co roku w czasie, gdy zakwitają żonkile – symbole nadziei.

Krakowska Orkiestra Staromiejska, działająca już od 1988 roku, specjalizuje się w muzyce rozrywkowej, uzupełnianej estradowym show. I tym razem na pewno nie zawiedzie publiczności. Orkiestra z sukcesami bierze udział w koncertach, konkursach i festiwalach muzycznych oraz w międzynarodowych projektach artystycznych. Koncertowała wielokrotnie w takich krajach jak: Austria, Bułgaria, Czechy, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Słowacja, Ukraina, Watykan, Węgry, Włochy. Założycielem i dyrygentem jest nieprzerwanie Wiesław Olejniczak.

Gwiazdą wieczoru będą TREBUNIE TUTKI – zespół będący ambasadorem Podhala i polskiej kultury na festiwalach w całej Europie, Azji i Ameryce Północnej. Jego rozpoznawalny w Europie styl ukształtowały z jednej strony muzyczne tradycje rodzinne i zamiłowanie do góralszczyzny, z drugiej nowatorstwo i awangardowe podejście do swojego dziedzictwa. Trebunie Tutki chętnie eksperymentują i współpracują z wybitnymi artystami m.in. Adrianem Sherwoodem z Londynu, jamajską grupą Twinkle Brothers, chórem „African Head Charge”, ostatnio z Urmuli Quintet z Gruzji, a także ze znakomitymi polskimi muzykami, m.in. Wojciechem Waglewskim i Voo Voo. Podczas koncertu w Nowej Hucie zespół zaprezentuje różnorodny repertuar, który niewątpliwie wielu poderwie do skocznego tańca. Wśród utworów będzie można usłyszeć m.in. Moje śpiewki, Nasze reggae, Nutko moja, Twój Czas/Ni ma casu, Góralsko siła, Kochanie na zatracenie czy Zbójnicy z obrazów.

Wydarzenie poprowadzi tradycyjnie dyrektor artystyczna cyklu – Lidia Jazgar.
W trakcie wydarzenia prowadzona będzie również kwesta na rzecz podopiecznych Hospicjum im. św. Łazarza.

Wstęp na koncert jest bezpłatny! Na teren imprezy wstęp od godziny 17.00.

 

Organizatorzy nie zapewniają miejsc siedzących dla wszystkich uczestników koncertu.

Organizatorami cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! są: Porozumienie Dzielnic Nowohuckich – Dzielnice: XIV Czyżyny, XV Mistrzejowice, XVI Bieńczyce, XVII Wzgórza Krzesławickie, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty.

 

Więcej informacji o cyklu można znaleźć na stronie projektu: www.nhdn.pl.

 

Koncert odbywa się przy wsparciu Gminy Miejskiej Kraków.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

Partnerzy cyklu: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie,
PPU „Fares” Sp. z o.o.,
ArcelorMittal, Agencja Art. Blue

Sponsor cyklu: Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

 

Patronat medialny: Głos. Tygodnik Nowohucki, Radio PLUS, TVP Kraków, Dziennik Polski

 

 

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1840124376282216/

0 replies on “Nowa Huta. Dlaczego Nie?!”