Zajęcia samorządowe w XXIV LO

SONY DSC

22 października odbyły się na terenie XXIV LO zajęcia samorządowe dla uczniów szkół podstawowych Dzielnicy II Grzegórzki. Celem zajęć było wprowadzenie młodych ludzi w szeroko pojętą tematykę samorządową m.in. zapoznanie z historią samorządu, jego głównymi jednostkami takimi jak województwo, powiat, gmina, dzielnica oraz zadaniami tych jednostek. Zapoznanie z tematyką społeczną, dzielnicową, miejską. Zachęcenie uczniów do podejmowania działań prospołecznych, aktywne włączanie się w życie Dzielnicy II, a także integracja wszystkich szkół. W zajęciach wzięły udział następujące placówki:
-Szkoła Podstawowa nr 3,
-Szkoła Podstawowa nr 10,
-Szkoła Podstawowa nr 18,
-Szkoła Podstawowa nr 38,
-Szkoła Podstawowa nr 75.
Młodzież była bardzo zaangażowana, aktywna, udowodniła swoje społecznikowskie zacięcie, umiejętność obserwacji i prawidłowej oceny rzeczywistości. Na zakończenie uczniowie mieli również okazję spotkać się i porozmawiać z Przewodniczącą Dzielnicy II Panią Małgorzatą Ciemięgą, oraz Przewodniczącą Komisji Edukacji i Sportu Panią Małgorzatą Włoszczyk. Panie w bardzo ciekawy sposób wprowadziły uczestników w pracę dzielnicy, jej zadania oraz wskazały jak można zaangażować się w działania na rzecz innych. Wyłoniły najbardziej kreatywną grupę. Konkurs wygrała Szkoła Podstawowa nr 75.
Nad organizacją i koordynacją zajęć czuwała klasa 3c proobywatelska. Klasa, o której pisaliśmy już na łamach gazety, objęta patronatem Dzielnicy II Grzegórzki. Jest to jedyny tego typu profil w Krakowie, przygotowujący do szeroko rozumianego życia publicznego. Dla przyszłych polityków, prawników i społeczników.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.

Tekst: Dorota Kirczuk-Szymańska
Zdjęcia: Paulina Mendel

 

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

0 replies on “Zajęcia samorządowe w XXIV LO”