Mikołajki w Dębince – Projekt RODZICE – DZIECIOM

79216077_2846760032014446_6873882466172534784_o

 

“6 grudnia – jak dobrze wiecie
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty.”

H. Szal

6 grudnia to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci. Od samego rana najmłodsi wpatrują się w niebo w oczekiwaniu na wyjątkowego gościa – Świętego Mikołaja. W Samorządowym Przedszkolu nr 124 w Krakowie na przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Piękna dekoracja przygotowana na jednej z sal wskazywała na to, że będzie miał miejsce spektakl.
Dzieci niecierpliwie czekały na początek przedstawienia. Nagle na scenie pojawiły się małe niebieskie ludziki – Smerfy! Ale nie byli to zwykli aktorzy, a wyjątkowi i niecodzienni. Tego dnia dla przedszkolaków wystąpili ich Rodzice. W ramach projektu „Rodzice – dzieciom”, który już kolejny rok cieszy się wielkim powodzeniem, rodzice przygotowali wspaniałe przedstawienie. Tym razem spotkaliśmy się w wiosce Smerfów, by wraz z Gargamelem, Klakierem i Hogatą przeżyć wspaniałą smerfną przygodę. Barwne stroje, dekoracja a przede wszystkim umiejętności aktorskie rodziców naszych podopiecznych sprawiły, że wszyscy poczuliśmy się jak w prawdziwej bajce. Wśród postaci nie zabrakło Papy Smerfa, który opiekuje się smerfami w swojej wiosce. Była też z nami Smerfetka, Pracuś, Osiłek, Łasuch, Poeta, Laluś, Śpioch, Maruda i oczywiście Ważniak. Podczas przedstawienia mogliśmy wspólnie ze smerfami śpiewać Smerfne hity i recytować krótkie wierszyki. Gargamel wraz ze swoim niezdarnym kotem Klakierem sprawili, że wszyscy śmiali się do łez. Na koniec aktorzy zatańczyli radosny taniec smerfów, a dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami.
Rodzice okazali się wspaniałymi aktorami! Wykazali się ogromnym zaangażowaniem w przygotowaniu przedstawienia, dając tym samym ogromną radość najmłodszym widzom.
To nie był koniec atrakcji dla naszych przedszkolaków. Podczas śpiewania mikołajowej piosenki, na scenę wkroczył długo oczekiwany gość. To oczywiście Święty Mikołaj! Pomimo braku mrozu i śniegu dotarł do nas na czas. Miał ze sobą wielki worek, który pomieścił prezenty dla wszystkich grzecznych dzieci. Jak co roku każdy przedszkolak mógł zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie.. Święty Mikołaju, bardzo dziękujemy za odwiedziny i piękne prezenty! Do zobaczenia za rok!

Nauczycielka w Samorządowym Przedszkolu nr 124
mgr Joanna Dulska

0 replies on “Mikołajki w Dębince – Projekt RODZICE – DZIECIOM”