Szkolenie z savoir-vivre dla Uczniów XXIV LO

24LO Pod koniec ubiegłego roku uczniowie klas ekonomiczno-społecznych XXIV Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w wyjątkowym szkoleniu z dziedziny savoir-vivre. Dowiedzieli się, w jaki sposób elegancko zachować się w codziennych sytuacjach w szkole i poza nią. W trakcie warsztatów mieli także możliwość wykazania się dobrymi manierami podczas przyjęcia ze szwedzkim stołem.
Celem szkolenia i zajęć praktycznych prowadzonych przez Panią Dorotę Cedrońską z warszawskiej Akademii savoir – vivre była nauka sztuki dobrych manier oraz propagowanie odpowiedniego zachowania się w konkretnych sytuacjach. Przywiązując wagę do tego, aby uczniowie klas społeczno – ekonomicznych byli wyposażeni nie tylko w wiedzę specjalistyczną, ale także w umiejętności związane z kulturą dnia codziennego, normami i regułami w sferze biznesowej oraz wszelkimi szeroko rozumianymi zasadami dobrego wychowania, zdecydowaliśmy się na zorganizowanie dla nich takiego szkolenia.
Młodzież podczas prowadzonych zajęć była bardzo zaangażowana i aktywna, a każdy z uczestników szkolenia mógł poznać zagadnienia takie jak: pierwsze wrażenie i jego znaczenie, werbalne i niewerbalne formy powitania i pożegnania, zasady precedencji czyli kto pierwszy i dlaczego, zasady dobrego wychowania i czym to dobre wychowanie jest, a także normy zachowania się przy stole – miejsce i przeznaczenie poszczególnych elementów zastawy, ułożenie sztućców, dobre maniery podczas jedzenia (ćwiczenia praktyczne). Wiedza i umiejętności, jakie zdobyli nasi uczniowie podczas szkolenia, przydadzą im się nie tylko w życiu codziennym podczas wszelkiego rodzaju uroczystości, imprez czy wydarzeń kulturalnych, ale także w życiu zawodowym np. podczas rozmów kwalifikacyjnych czy też przy wejściu na coraz bardziej wymagający rynek pracy. Warsztaty z savoir – vivre były jednym z wielu ciekawych projektów, w których biorą udział klasy ekonomiczno – społeczne XXIV LO. Uczniowie tych klas mają szansę na przygotowanie się do prowadzenia własnej firmy oraz rozwoju w marketingu i biznesie. Jest to propozycja dla osób kreatywnych, dla których wiedza o procesach ekonomicznych oraz nabyte umiejętności staną się kluczem do sukcesu.
Realizacja warsztatów była możliwa dzięki współpracy z Radą Dzielnicy II, która patronuje klasie proobywatelskiej w naszej szkole – o klasie tej i jej działaniach można było przeczytać w poprzednim numerze Informatora Rady Dzielnicy II Grzegórzki.

Tekst: Monika Karkowska – Ciupek
Zdjęcia: Michał Bobek

20191125_10191020191125_10133920191125_103549

20191125_10095120191125_101104

20191125_101120

0 replies on “Szkolenie z savoir-vivre dla Uczniów XXIV LO”