Debatujemy o przyszłości Wesołej


Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /home/rd/rwww2/www/wp-content/themes/simplemag/simplemag/formats/format-standard.php on line 28

konswesolaTrwają konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania Wesołej. Już 16 lutego o wstępnych kierunkach zagospodarowania tego obszaru opowiedzą Jerzy Muzyk – zastępca prezydenta Krakowa ds. zrównoważonego rozwoju, Jan Pamuła – prezes Agencji Rozwoju Miasta Krakowa oraz Robert Piaskowski – pełnomocnik prezydenta miasta Krakowa ds. kultury.

Debata będzie składała się z dwóch części. Najpierw paneliści przedstawią wstępne propozycje zagospodarowywania obszaru Wesoła. Potem uczestnicy spotkania będą odpowiadać na pytania mieszkanek i mieszkańców Krakowa. Pytania będzie można zadawać w trakcie debaty – w komentarzach na Facebooku. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00 na profilu konsultacji.

Przypomnijmy, w opinii osób, które wzięły udział w pierwszym etapie konsultacji w dniach 19 listopada – 16 grudnia 2020 r., obszar Wesołej powinien pełnić przede wszystkim funkcje rekreacyjne, kulturalne, artystyczne ekologiczne i estetyczne. Mieszkańcy chcieliby, aby Wesoła stała się areną wydarzeń artystycznych i działalności instytucji kultury, na której obszarze obecne byłyby też lokalny handel i gastronomia. Idąc tym torem, proponują wykorzystanie poszpitalnych budynków przez muzea, bibliotekę, domy kultury, ogólnodostępne pracownie artystyczne, restauracje i kawiarnie. Jeśli zaś chodzi o zieleń, to przeważały postulaty dotyczące zachowania istniejących drzew i krzewów oraz dodania nowych elementów, a nawet połączenia funkcjonalnego z Ogrodem Botanicznym.

W trakcie drugiej fazy konsultacji UMK i ARMK odpowiadały na pytania zadane przez uczestników pierwszego etapu konsultacji. Można się z nimi zapoznać tutaj. Odbył się też panel dyskusyjny o zgłoszonych przez krakowian koncepcjach zagospodarowania terenu.

Co jeszcze przed nami? 17 lutego rozpocznie się ankieta internetowa, w której wszyscy zainteresowani będą mogli zgłosić uwagi do przedstawionych przez miasto i ARMK propozycji. Z kolei w dniach 22–24 lutego odbędzie się ostatnia seria warsztatów planowania partycypacyjnego.

Szczegółowe informacje na temat przebiegu konsultacji oraz specyfiki konsultowanego obszaru można znaleźć tutaj.

0 replies on “Debatujemy o przyszłości Wesołej”