KRAKOWSKA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI W URZĘDZIE MIASTA KRAKOWA

facebook_zdjęcie_w_tle (2)W Polsce ponad jeden milion sześćset tysięcy osób żyje w skrajnym ubóstwie. Oznacza to, że na wszystkie swoje wydatki mają do dyspozycji mniej niż 600 zł miesięcznie. Trwająca od roku pandemia pogorszyła sytuację wielu Krakowian, którzy stracili pracę lub ich dochody znacznie zmalały. Osoby starsze, chore, niepełnosprawne, rodziny wielodzietne, samotni rodzice, bezdomni i bezrobotni – to tylko część grup, do których trafia pomoc Banku Żywności w Krakowie i które teraz, jeszcze bardziej niż kiedykolwiek potrzebują naszego wsparcia.

Urząd Miasta Krakowa włączył się do akcji pomocy ubogim organizując Krakowską Zbiórkę Żywności na swoim terenie. Jeśli chcesz wziąć w niej udział i pomóc osobom w niedostatku, to:
– Przygotuj wcześniej jeden lub kilka produktów o długiej trwałości szczególnie potrzebnych: konserwy mięsne, rybne, warzywne, dżemy,
mleko UHT, olej, czekolada i bakalie, soki oraz produkty żywnościowe dla dzieci,
– W dzień zbiórki zabierz je do wybranej lokalizacji i włóż do kartonów w oznakowanym miejscu,
– Bank Żywności w Krakowie odbierze zebrane dary i przekaże je najbardziej potrzebującym mieszkańcom Krakowa.

Jeśli z jakiś powodów nie możesz wziąć udziału w zbiórce stacjonarnej, możesz pomóc osobom w niedostatku przekazując darowiznę na zakup żywności na stronie internetowej Banku Żywności https://krakow.bankizywnosci.pl/przekazdarowizne/
Wszystkie zebrane w czasie zbiórki środki przeznaczone będą na zakup żywności, która z pozostałymi zebranymi darami trafi do potrzebujących w Krakowie.
Dziękujemy za solidarną pomoc dla ubogich.

0 replies on “KRAKOWSKA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI W URZĘDZIE MIASTA KRAKOWA”