Daj się zasmoczyć… piknikiem w zieleni!

Zielone tło, smok, ludzie, tekst

Smocze smakołyki, wędrówki ulicami Krakowa, kino letnie, wreszcie… smoczy piknik! Świętując 50-lecie rzeźby smoka wawelskiego, nie mogliśmy zapomnieć, że nasz jubilat również ma wakacje i chętnie odpocznie w zieleni! Zapraszamy więc do wybranych krakowskich parków na „Smoczy piknik”. Pierwszy odbędzie się w piątek, 15 lipca, w parku Decjusza.

Tym razem Kraków Cię zasmoczy wydarzeniami dla najmłodszych! Już 15 lipca odwiedźcie smoczy skwer w parku Decjusza i weźcie udział w smoczych urodzinach w zieleni!

Piknikowanie rozpoczniemy o godz. 16.00. Na gości będzie czekał urodzinowy poczęstunek i moc atrakcji: malowanie twarzy, bańki mydlane, zabawy ruchowe (siatkówka, badminton), malowanie wielkoformatowe.

Mali poszukiwacze przygód będą mieli okazję zagrać w grę terenową, w której główną narracją stanie się list od smoka Delicjusza. To jego historia okaże się wskazówką do rozwiązywania przeróżnych zagadek.

Smocze pikniki

  • park Decjusza, 15 lipca, w godz. 16.00–18.00
  • park Dąbie, 29 lipca, w godz. 16.00–18.00
  • park Lotników Polskich, 19 sierpnia, w godz. 16.00–18.00

To m.in. w tych parkach znajdują się uwielbiane przez krakowian smocze skwery, czyli place zabaw nawiązujące do legendy o smoku wawelskim. Wszystkie skwery są wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno czy sznurek. Dzięki temu uprzyjemniają zabawę i podkreślają prostotę miejsca, które przypomina bardziej małpi gaj niż tradycyjny plac zabaw. Są zupełnie nową odsłoną typowych placów zabaw.

Pikniki organizowane są w ramach miejskiej kampanii „Kraków cię zasmoczy”.

0 replies on “Daj się zasmoczyć… piknikiem w zieleni!”