Szukaj ofert pracy na mapie – blisko swojego miejsca zamieszkania!

Białe tło, szkic mapy, tekst

Strona internetowa www.jobmapa.gupkrakow.pl to nowy projekt stworzony w Grodzkim Urzędzie Pracy w Krakowie. Głównym celem jobmapy jest ułatwienie osobom poszukującym pracy znalezienie właściwej oferty w dogodnej lokalizacji na terenie miasta.

Pomysł na uruchomienie narzędzia, które wyświetla wolne miejsca pracy na mapie, to efekt codziennej obserwacji potrzeb naszych klientów, którzy często sygnalizują nam chęć podjęcia zatrudnienia blisko miejsca zamieszkania. Dogodna lokalizacja firmy, z bliskim sąsiedztwem przedszkoli, żłobków czy sklepów, a także dobra infrastruktura otoczenia – to często główne czynniki decydujące o atrakcyjności oferty pracy.

Bliskość miejsca pracy zaczyna odgrywać dla pracowników coraz większe znaczenie, a z punktu widzenia naszego miasta, jest to także wskazanie jednej z bardzo istotnych strategicznie spraw, czyli miasta krótkich odległości, miasta 15-minutowego. Narzędzie to będzie także przydatne dla osób spoza Krakowa, wiążących swoją  przyszłość z naszym miastem, które jest drugie w Polsce pod względem powierzchni oraz liczby mieszkańców i oferuje poszukującym zatrudnienia szeroką bazę ofert w różnych zawodach.

Serwis jest bardzo prosty i intuicyjny – wystarczy na mapie wybrać konkretny obszar miasta lub dzielnicę Krakowa, w której poszukujemy pracy, a w wynikach wyszukiwania pojawią się oferty dostępne w danym obszarze. Użytkownik zobaczy na interaktywnej mapie dwa rodzaje znaczników. Granatowa pinezka symbolizuje pojedynczą ofertę pracy. Po jej aktywowaniu udostępnione zostaną informacje na temat pracodawcy, stanowiska pracy oraz kontakt do pracodawcy. Z kolei ciemnoniebieski okrąg z cyfrą symbolizuje większą liczbę ofert znajdujących się na danym obszarze.

Pamiętaj!

Na mapie wyświetlają się tylko te oferty, w których pracodawca określił dokładny adres miejsca wykonywania pracy oraz podał dane kontaktowe. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość sprawdzenia ofert w danym obszarze Krakowa, również przez osoby, które nie są zarejestrowane w Urzędzie, a także szybkie nawiązanie bezpośredniego kontaktu z pracodawcą.

Wszystkie oferty pracy, którymi dysponujemy, dostępne są w Centralne Bazie Ofert Pracy (link).

Aby skorzystać z jobmapy wystarczy kliknąć tutaj lub wejść na stronę www.jobmapa.gupkrakow.pl

0 replies on “Szukaj ofert pracy na mapie – blisko swojego miejsca zamieszkania!”