Co zrobić z choinką po świętach?

Od kilku lat do ZIKiT trafiały głosy krakowian, którzy spędzali święta przy żywej choince, z prośbą o wskazanie miejsca, w którym mogliby ją posadzić.

W odpowiedzi na te prośby, wyznaczona została działka, na której każdy będzie mógł posadzić choinkę po świętach. W styczniu ZIKiT wskaże dni, w których, z pomocą pracowników ZIKiT będzie można podarować choince szansę na drugie życie. Choinki, można będzie sadzić na terenie Błoń Mogilskich, wzdłuż ulicy Klasztornej.

A już w najbliższy piątek przedstawiciele ZIKiT i portalu lovekrakow.pl będą rozdawali choinki. Nasi przedstawiciele pojawią się na Al. Róż między 14 a 16 oraz pl. Marii Magdaleny między 17 – 19.

 

Akcja „CHOINKI DLA KRAKOWIAN” ma zachęcić mieszkańców, by po okresie świątecznym nie wyrzucali drzewek, ale posadzili je na Błoniach Mogilskich, u zbiegu ulic Klasztornej, Syrachowskiej i Stare Wiślisko. – Cieszmy się zapachami świąt, ale potem nie wyrzucajmy drzewka do śmietnika. Zachęcam Państwa, by po świętach posadzić choinkę na Błoniach Mogilskich i dać jej drugie życie – zaprasza Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

 

Źródło: ZIKiT

0 replies on “Co zrobić z choinką po świętach?”