Miejski rower już dostępny

4Po przeprowadzonych w dniu 26 marca 2015 r. testach, system KMK Bike rozpoczyna nowy sezon. Już od 27 marca można więc korzystać ze wszystkich 34 stacji i 300 rowerów.

W tym roku obowiązują te same zasady na jakich użytkownicy korzystali z systemu w sezonie 2014. Nie zmieniają się ceny i loginy, a na kontach użytkowników zapisane są środki zgodne z ich stanem z końca ubiegłego sezonu.

– Zalecamy natomiast wymianę kodu PIN. Można to zrobić z poziomu stacji, wciskając przycisk resetuj PIN – już po podaniu numeru telefonu i błędnego PINu – informuje Michał Pyclik z ZIKIT.
W maju wprowadzona zostanie funkcjonalność obsługi systemu Krakowska Kartą Miejską, która pozwoli na regularnym pasażerom KMK dłużej bezpłatnie użytkować rowery miejskie. Z kolei w połowie roku wdrożona zostanie aplikacja, która pomoże wybrać przyjazne dla rowerzystów trasy przejazdu.
Przypomnijmy, że ubiegły rok był rekordowy dla miejskich wypożyczalni rowerów. W KMKBike zarejestrowanych jest 280 tys. stałych użytkowników, a w poprzednim sezonie jednoślady wypożyczano ponad 300 tys. razy.

Obecnie KMKBike składa się z 34 stacji rowerowych i 300 jednośladów. W kolejnych latach system będzie rozbudowywany. Docelowo, w 2018 roku ma być 150 stacji rozsianych po całym Krakowie i 2 tys. rowerów.

Warto pamiętać, że Kraków był pierwszym polskim miastem, które uruchomiło już w 2008 roku system miejskich wypożyczalni BikeOne. Był to projekt pilotażowy realizowany w ramach unijnego programu Caravel/Civitas II. To na doświadczeniach Krakowa uczyły się inne duże miasta, które uruchamiały w kolejnych latach systemy miejskich wypożyczalni jednośladów.

Informacje dodatkowe: Biuro Obsługi Klienta
Czynne: Poniedziałek – Piątek 6:00-22:00, Weekend i święta 8:00-19:00
tel.: 12 616 75 75 (koszt połączenia zgodny z taryfami operatorów)
bok@kmkbike.pl
www.facebook.com/kmkbikekrakow

Cennik opłat KMK Bike w sezonie 2015:
Wypożyczenie roweru od 0 do 20 minut: 0 zł
Wypożyczenie roweru od 21 do 60 minut: 2 zł
Wypożyczenie roweru na drugą lub trzecią godzinę: 3 zł/godz
Wypożyczenie roweru na czwartą i każda kolejna godzinę: 4 zł/godz

Maksymalny czas wypożyczenia 12 godzin – jego przekroczenie oznacza nałożenie dodatkowej opłaty w wysokości 200 zł.

Saldo minimalne potrzebne do wypożyczenia: 5 zł.

0 replies on “Miejski rower już dostępny”