Miejska wypożyczalnia rowerów KMK Bike

kmkbikeNie masz własnego roweru, a chciałbyś sprawnie, zdrowo i przyjemnie przemieszczać się jednośladem po mieście? A może posiadasz własny rower, ale czasem jesteś zmuszony/a zostawić go rano w domu, a potem tego żałujesz? Odwiedzili Cię znajomi i chcielibyście wspólnie pozwiedzać Kraków na rowerach za naprawdę niewielkie pieniądze?

Nareszcie jest już rozwiązanie dla Ciebie! 27 marca ruszyła wypożyczalnia rowerów miejskich KMK Bike. 300 rowerów i 34 stacje czekają na nowych i „starych” użytkowników!

Aby móc korzystać z wypożyczalni wystarczy zarejestrować się na stronie www.kmkbike.pl, doładować swoje konto minimalną kwotą w wysokości 20 zł i cieszyć się cudowną jazdą na wygodnych i bezpiecznych rowerach. Każdy użytkownik może jednocześnie wypożyczyć dwa rowery! Każde nowo rozpoczęte 20 min jazdy jest darmowe! Na dzień 1 maja br. planowana jest integracja KMK Bike z Krakowską Kartą Miejską, co oznacza, że posiadacze aktywnego biletu KKM nie tylko będą wypożyczać rower szybciej i łatwiej, ale także będą mogli podróżować za darmo przez każde nowo rozpoczęte 40 min.

Zapraszamy wszystkich do korzystania z miejskiej wypożyczalni rowerów KMK Bike!

 

Operatorem systemu KMK Bike w tym roku jest firma SmartBikes sp. z o.o. Rejestracji w systemie można dokonać na stronie www.kmkbike.pl. Dane wymagane do rejestracji to: imię, nazwisko, adres zamieszkania/zameldowania i numer telefonu, na który zostanie wysłany indywidualny numer PIN umożliwiający wypożyczenie roweru.

Użytkownicy korzystający z systemu w poprzednim sezonie muszą utrzymać minimalny stan konta w wysokości 5 zł, a niewykorzystane kwoty z sezonu 2014 zostały uwzględnione w 2015 r.

Koszty korzystania z systemu są niewielkie. Każde nowo rozpoczęte 20 min jazdy jest darmowe! Koszty podróży po przekroczeniu tego okresu prezentuje poniższa tabela:

Czas wypożyczenia w minutach Wartość opłaty brutto
1-20 minut 0 zł
21- 60 2 zł
61-120 3 zł
121-180 3 zł
Każda kolejna rozpoczęta godzina 4 zł

 

Na podstawie informacji ze strony www.kmkbike.pl

Na dzień 1 maja br. planowana jest integracja KMK Bike z Krakowską Kartą Miejską, co oznacza, że posiadacze aktywnego biletu KKM nie tylko będą wypożyczać rower szybciej i łatwiej, ale także będą mogli podróżować za darmo przez każde nowo rozpoczęte 40 min. Tabelę pozostałych (zredukowanych!) opłat dla użytkowników posiadających aktywny bilet KKM poniżej:

 

Czas wypożyczenia w minutach Wartość opłaty brutto
1-40 minut 0 zł
41- 60 1 zł
61-120 2 zł
121-180 2 zł
Każda kolejna rozpoczęta godzina 3 zł

 

Na podstawie informacji ze strony www.kmkbike.pl

Biuro Obsługi Klienta KMK Bike zapewnia użytkownikom całodobowy kontakt telefoniczny z operatorem KMK Bike pod numerem 12 616 75 75, a także kontakt poprzez pocztę elektroniczną na adres: bok@kmkbike.pl

Więcej informacji na temat funkcjonowania systemu, mapka stacji oraz regulamin wypożyczalni na stronie www.kmkbike.pl.

 

https://zikit.cartodb.com/tables/kmk_bike_istniejace/map

Drukwerk

 

co-funded-iee-horiz_pl

 

0 replies on “Miejska wypożyczalnia rowerów KMK Bike”