XXIV LO – Szkoła mistrzów siatkówki

DSC_0914

W środę, 17 lutego, siatkarki XXIV Liceum Ogólnokształcącego odniosły spektakularny sukces, wygrywając tegoroczne rozgrywki Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. Dziewczęta nie dały przeciwniczkom żadnych szans, nie tracąc w całym turnieju ani jednego seta. Zawodniczki konsekwentnie pracowały na zwycięstwo, zdobywając w poprzednich latach kolejno brąz i srebro.

Ten rok należy do szczególnie udanych dla żeńskiej reprezentacji XXIV LO w piłce siatkowej: rozpoczął się od zdobycia I miejsca w Turnieju Światła na XV Festiwalu Nauki w Krakowie, potem przyszło złoto w Turnieju o Puchar Rady Dzielnicy II i Dyrektora XXIV LO (była to zresztą powtórka zeszłorocznego sukcesu). Przed dziewczętami kolejne wyzwanie już niedługo, a mianowicie reprezentowanie Krakowa na etapie wojewódzkim rozgrywek Licealiady.

Sukcesy zawodniczek XXIV liceum są wynikiem ich ciężkiej pracy na szkolnym boisku w klasie o profilu sportowym, treningach w klubach sportowych oraz na Tauron Arenie. Wśród uczennic znajdują się zawodniczki, które z klubem „Wisła” zdobyły tegoroczne Mistrzostwo Juniorek Województwa Małopolskiego i rozpoczynają właśnie walkę o Mistrzostwo Polski. XXIV liceum wybrała również najlepsza siatkarka-juniorka Małopolski – Gabriela Mastek.

Szkoła konsekwentnie wspiera utalentowaną młodzież, inwestując w nowoczesną infrastrukturę sportową i kadrę szkoleniową. Trzymamy kciuki za zwycięstwo dziewcząt w kolejnych zmaganiach na boisku. Dziękujemy również ich Trenerowi Łukaszowi Bilskiemu za pracę i zaangażowanie. Powodzenia!

DSC_0753

DSC_0774

DSC_0780

DSC_0920

DSC_0922

DSC_0923

0 replies on “XXIV LO – Szkoła mistrzów siatkówki”