Zaproszenie dla mieszkańców Krakowa do udziału w projekcie międzypokoleniowym

4.zdjęcie1

W imieniu Fundacji “Dr Clown” zajmującej się prowadzeniem terapii śmiechem na oddziałach szpitalnych, w placówkach opiekuńczo-wychowawczych i leczniczych zapraszam do udziału w bezpłatnym projekcie “Uśmiech leczy”, który realizowany jest w ramach Programu Rządowego na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Projekt skierowany jest do dwóch grup wiekowych tj: 19-59 lat i osób w wieku 60+, a jego celem jest profesjonalne przygotowanie seniorów do wolontariatu na rzecz dzieci przebywających na oddziałach szpitalnych oraz osób starszych w specjalistycznych placówkach poprzez niesienie szczęścia i dobra jakie daje nam terapia śmiechem.

Dzięki udziałowi w projekcie mieszkańcy Krakowa dowiedzą się czym jest gelotologia i jakie niesie skutki dla osób chorych, ale przede wszystkim dla nas samych. Jak działa terapia śmiechem, jak pracują wolontariusze – “doktorzy clowni” i co zrobić, aby mali chorzy pacjenci choć na chwilę zapomnieli o chorobie, smutku i cierpieniu.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani ale macie wątpliwości i pytania zapraszam do udziału w otwartych spotkaniach informacyjnych, które odbędą się w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika, ul. Strzelecka 2 (sala konferencyjna) w dwóch terminach:

17.08.2016 r., godz. 18:00 – 19:00,

19.08.2016 r., godz. 9:00 – 10:00.

Wstęp wolny, a rejestracja nie jest wymagana. Więcej informacji na temat otwartych spotkań udziela Magdalena Lis – koordynator projektu, tel. 694 400 073, email: magdalena.lis@drclown.pl.

Formularz zgłoszeniowy

0 replies on “Zaproszenie dla mieszkańców Krakowa do udziału w projekcie międzypokoleniowym”