Zapisy na półkolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami

Dzieci i instruktorka karate

Po raz kolejny miasto organizuje bezpłatne półkolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami. Przez okres wakacji w różnych punktach miasta będą odbywały się zajęcia, w których może wziąć udział 365 osób. To atrakcyjna wakacyjna propozycja dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, a jednocześnie wymierna pomoc dla ich opiekunów.

Trwają zapisy do tegorocznej edycji cieszącej się dużą popularnością akcji „Lato w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami”. W bezpłatnych półkoloniach, finansowanych przez miasto i realizowanych przez partnerów, mogą uczestniczyć dzieci i młodzież do 24. roku życia ze szkół podstawowych, szkół integracyjnych, ośrodków szkolno-wychowawczych i szkół specjalnych, mieszkające i/lub uczęszczające do szkoły na terenie Krakowa.

Poszczególne turnusy trwają pięć dni – odbywają się od poniedziałku do piątku. W tym czasie uczestnicy półkolonii będą brać udział w zajęciach sportowych, edukacyjnych i plastycznych, dostosowanych do występujących niepełnosprawności. Podopieczni mają zapewnioną profesjonalną opiekę, a także drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. Dla osób mieszkających w Krakowie będzie też dostępny wspólny transport.

Organizowane przez miasto półkolonie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami odbywają się w czasie wakacji oraz ferii. W każdej z edycji bierze udział kilkaset dzieci. Z tej formy wsparcia miasta bardzo zadowoleni są zarówno uczestnicy półkolonii, jak też ich rodzice i opiekunowie – to dla nich realna pomoc i odciążenie w codziennej opiece nad dziećmi z niepełnosprawnościami.

Tegoroczne wakacyjne półkolonie odbywają się w kilku miejscach Krakowa. Szczegółowe informacje dotyczące lokalizacji, terminów oraz dane kontaktowe do organizatorów można znaleźć na stronie Kraków bez Barier.

0 replies on “Zapisy na półkolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami”