Informacja o spacerach po podobszarze rewitalizacji GRZEGÓRZKI – WESOŁA

Napis informacja

Zapraszamy na spacery po podobszarze rewitalizacji Grzegórzki-Wesoła, który w ostatnich latach przechodzi ogromną zmianę funkcjonalną, społeczną i gospodarczą. To tutaj działający przez lata kompleks budynków szpitalnych zmienia się w innowacyjną przestrzeń kulturalną, społeczną. To tutaj powstaje duży przystanek kolejowy, który będzie codzienne obsługiwał osoby przyjeżdżające do Krakowa. To tutaj powstaje cześć biznesowa i nowe biurowce. To tutaj już za moment zamieszkają studenci w nowych akademikach. To tutaj… no właśnie to pytanie do Was? Co według Was jest wartego zobaczenia na tym podobszarze Grzegórzki-Wesoła? Czym warto się pochwalić? Co jest powodem do wstydu, a może wspólnie przedyskutujemy jak to zmienić?

Okazję do tego będą trzy spacery po podobszarze rewitalizacji Grzegórzki-Wesoła podczas, których wspólnie opracujemy „Spacerownik do Grzegórzkach”!

JAK TO BĘDZIE WYGLĄDAŁO:
Grzegórzki- Wesoła została podzielona przez nas na trzy części tak aby każdy spacer obejmował inny podobszar. Podczas spaceru każdy z uczestników dostanie mapkę z obszarem, którego dotyczy spacer oraz marker do zaznaczenia na mapie co wartego uwagi zobaczyliśmy w trakcie spaceru. Pozwoli to słuchając przewodnika na przyjrzenie się każdej części podobszaru i zebranie pomysłów do wspólnego stworzenia „Spacerownika po Grzegórzkach”. Wasze pomysły przedyskutujemy wspólnie zakończeniu spacerów podczas spotkania wrześniowego.

PRZEWODNIK:
Spacer będzie prowadzony przez Alicję Zioło, mieszkankę Grzegórzek, licencjonowanego przewodnika po Krakowie, pierwszej w Krakowie przewodniczce posiadającej w swojej ofercie wycieczkę po Grzegórzkach

KIEDY (czas trwania spaceru do 3 godzin):
28.08.2023 (poniedziałek) godz. 17.00 – Wesoła (od ul. Gertrudy do Ogrodu Botanicznego)
09.09.2023 (sobota) godz. 11.00 – Grzegórzki Stare (od Hali Targowej do Ronda Grzegórzeckiego)
10.09.2023 (niedziela) godz. 11.00 –  Grzegórzki Nowe (od Błękitka do Dąbia)

Miejsce rozpoczęcia każdego spaceru będzie przesłane mailowo.

Ze względów organizacyjnych na każdy spacer obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy.

Osoby zainteresowane mogą uczestniczyć we wszystkich trzech terminach lub tylko wybranych.

Link do formularza:

https://forms.gle/zLic6ZKbXVxeYqAfA

Udział w spacerach jest bezpłatny!

—————————-

Projekt PRZYSTANEK GRZEGÓRZKI jest realizowany w ramach „Wspierania procesu rewitalizacji – SĄSIEDZKIE INNOWACJE – Przystanek Grzegórzki”. Przedsięwzięcie jest zadaniem publicznym, współfinansowanym ze środków Miasta Krakowa


Informacji udziela:

Fundacja “Małopolska Izba Samorządowa”
al. Ignacego Daszyńskiego 16
31-534 Kraków
tel.: 12 200 29 26
fax: 12 200 28 62

Email: biuro@fundacjamis.org.pl

0 replies on “Informacja o spacerach po podobszarze rewitalizacji GRZEGÓRZKI – WESOŁA”