Oddaj PIT w biurze Rady Dzielnicy

Szanowni Państwo !

Na złożenie zeznania podatkowego za 2012 rok mamy jeszcze kilka tygodni. Nie warto jednak czekać do ostatniej chwili.  Wcześniejsze złożenie zeznania podatkowego zaoszczędzi nam stania w kolejkach, nerwów i zapewni szybszy zwrot nadpłaty podatku. Zeznania podatkowe już od kilku lat możemy wysyłać także przez Internet. Na stronie Ministerstwa Finansów www.e-deklaracje.mf.gov.pl można skorzystać z aplikacji e-Deklaracje Desktop v.3.0.0, dzięki której wyślemy swoje rozliczenie z domu, bez konieczności wizyty w urzędzie skarbowym. Taka forma rozliczenia z fiskusem ma dodatkowo tę zaletę, że dzięki rozliczeniu przez Internet zwrot nadpłaconego podatku otrzymamy jeszcze szybciej.

Poza elektroniczną formą rozliczenia, rozliczeniem tradycyjnym składanym w urzędzie skarbowym lub na poczcie, w tym roku po raz kolejny mieszkańcy dzielnicy Grzegórzki i kilku innych krakowskich Dzielnic, swój PIT będą mogli przynieść do biura Rady Dzielnicy.

Wypełnione formularze podatkowe będzie można przekazać dyżurującym w siedzibach Rad Dzielnic pracownikom skarbówki.

Akcja pod nazwą „Oddaj swój PIT w Radzie Dzielnicy” w siedzibie Rady Dzielnicy II Grzegórzki odbędzie się w dniu
25.03. w godz. od 12:00 do 18:00.

W ramach akcji w trakcie dyżuru mieszkańcy dzielnicy Czyżyn będą mogli:

– pobrać druki zeznań rocznych PIT,

– uzyskać informacje w zakresie niezbędnym do wypełnienia zeznania rocznego PIT,

– złożyć zeznanie roczne PIT w postaci tradycyjnej, papierowej deklaracji

– z pomocą pracownika Urzędu będą mogli wysłać swoje rozliczenie drogą elektroniczną (prosimy o zabranie ze sobą zeznania PIT za rok 2011).

 

Pamiętaj i złóż bliżej swój PIT.

 

0 replies on “Oddaj PIT w biurze Rady Dzielnicy”