„Legalna Blondynka” czyli inaugurująca działalność krakowskiego Teatru Variete

4-2Na 31 maja zapowiedziana jest inaugurująca działalność krakowskiego Teatru Variete premiera musicalu „Legalna Blondynka”. Reżyserem spektaklu jest mistrz Janusz Józefowicz, a główną rolę zagra Barbara Kurdej – Szatan.

W poniedziałek, 30 marca odbyła się konferencja prasowa z udziałem reżysera spektaklu Janusza Józefowicza, odtwórczyni roli tytułowej – Barbary Kurdej – Szatan oraz dyrektora Teatru, Janusza Szydłowskiego. Trwają właśnie próby taneczne i wokalne do spektaklu. – Stworzyliśmy zespół młodych, zdolnych ludzi, którzy będą tworzyli trzon artystyczny tego teatru. Udało nam się znaleźć odtwórczynię głównej roli, która w moim przekonaniu świetnie sobie z nią poradzi. Nie jest łatwo znaleźć aktorkę, która odnajdzie się w tak trudnym gatunku, jak komedia. Rola wymaga zaśpiewania trudnej partytury musicalu oraz umiejętności tanecznych, powiedział Janusz Józefowicz.

Barbara Kurdej – Szatan jest aktorką związaną z Krakowem. Ukończyła PWST im. Ludwika Solskiego. Aktualnie gra w Teatrze Nowym im. T. Łomnickiego w Poznaniu. Szerszej publiczności znana jest jako odtwórczyni roli Joanny w serialu „M jak miłość” oraz konsultantki ds. obsługi klienta w serii spotów reklamowych jednego z operatorów sieci komórkowej. W obsadzie spektaklu znajdzie się także Barbara Garstka, absolwentka wydziału wokalno – aktorskiego PWST w Krakowie, dyplomowana skrzypaczka.

Historia przedstawiona w musicalu Legalna Blondynka oparta jest na powieści Amandy Brown oraz na filmie pod tym samym tytułem, w którym główną rolę zagrała hollywoodzka gwiazda, Reese Witherspoon.

Kierownikiem muzycznym spektaklu jest Sebastian Bernatowicz, a autorem tłumaczenia tekstu poeta Michał Zabłocki.

Bilety na spektakl „Legalna Blondynka” w Teatrze Variete będzie można nabyć już od 1 kwietnia.

 

Tekst: krakow.pl
Foto: Dominika Biesiada

0 replies on “„Legalna Blondynka” czyli inaugurująca działalność krakowskiego Teatru Variete”